Tomatin Legacy Whisky

30 ноября 2018


З історії

ПСтворена наприкінці ХІХ століття, перегонка мала у своїй історії чимало яскравих сторінок, які, щоправда, змінювалися і періодами «солодкої знемоги». Варто виділити деякі моменти, які повною мірою характеризують це цікаве підприємство: - розташовується воно трохи південніше Інвернесса (неофіційна віскова столиця Хайленду) — висота — 1028 футів (313 метрів), вважається, що це найвисокогірніша дистилерія. «Злети й падіння» перегонки були продовженням «змін настрою» її власників. 

Так, наприклад, у 1958 році було лише два перегінних куби, а в середині 70-х на продаж йшло вже 12,5 млн літрів віскі. У 1987 році Tomatin здобув звання найбільшого солодового заводу в Шотландії з показниками у понад 5 мільйонів літрів, а з 2007 року знову виробляється лише 2,5 мільйона. Щоправда, всі 23 перегінних куби (наявні на перегонці сьогодні) потенційно готові в будь-який момент. Так що сьогоднішній лідер за обсягами — Glenfiddich — точно відчуває «близьке дихання». Legacy Tomatin – це свого роду апеляція до витоків компанії, спроба відтворити той смак, який був характерним для віскі початку ХХ століття. Тому витримка крім традиційних бурбонних бочок передбачає і використання Virgin Oak. Фактично це No Age Statement в оновленій версії 2013 року.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Шотландія

Власник: Tomatin Distillery Co Ltd

Марка: Tomatin


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,65

Прозорість і колір — світло-золотиста з ідеальною прозорістю і блиском рідина.

Аромат — характерний для цього виду, але доволі легкий – з чіткими плодовими відтінками. Ананас і ваніль разом із зеленим яблуком формують другий ніс. Солод – виключно у вигляді пісочного печива.

Смак — характерний для цього виду напоїв, чистий з добре окресленими тонами плодів і ледь помітними освіжаючими відтінками спирту. Хоча присутні також кремові нотки з дещицею ванілі.

КАВІСТ & КУРТЬЄ: 9,75

Дуже питкий і свіжий з будь-якої точки зору продукт. Легка карамель під час вдиху прекрасно доповнюється свіжим спиртовим тоном і великою кількістю цитрусових – вони ідеально «закривають» деревну ноту і не дають розвинутися терпкості на видиху. А домінантою видиху є тон пирога з цедрою та яблуками, шербет (звісно ж лимонний) і зефірні ноти.

АВТОРТЕСТ

Tomatin Distillery було названо дистилерією 2015 року (Icons of Whisky від Whisky Magazine), що є однією з найпрестижніших і дуже поважних нагород серед професіоналів. Ну і, власне, нагороди восьмирічки: 

SILVER 2016 IWSC 

SILVER 2016 San Francisco WSC 

SILVER 2015 IWSC 

SILVER 2015 Asia WSC 

SILVER 2015 Stockholm B & W 

SILVER 2015 San Francisco WSC 

GOLD 2014 San Francisco WSC 

SILVER OUTSTANDING 2014 IWSC 

GOLD 2013 Stockholm B & W 

Jim Murray's Whisky Bible 2018 88/100