Tomatin 12 Years Old Whisky

30 ноября 2018


Дванадцять років і зим

Заснована в 1897 році, перегонка тривалий час (у новітній історії) була чи не найбільшою у світі (ну якщо не у світі, то в Шотландії — точно; гаразд, не в усій Шотландії, але в Хайленді — вже зовсім точно). TOMATIN 12 YEARS – нині є базовою маркою Tomatin Distillery (змінивши на цьому «посту» десятирічку). Будучи відносно новою розробкою (достатні обсяги власних витриманих перегонів), демонструє сьогодні чи не найвищі результати зростання продажу в цій непростій категорії. Дванадцятирічне традиційно витримується в бурбонній бочці, але остаточна довитримка — щонайменше шість, а частіше – дев'ять місяців у хересних (олоросо) діжках.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Шотландія

Власник: Tomatin Distillery Co Ltd

Марка: Tomatin


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,7

Прозорість і колір — янтарно-золотиста з хорошою прозорістю рідина.

Аромат — характерний для цього виду, з легким солодовим фоном і доволі вираженими плодовими складовими – свіже і карамелізоване яблуко плюс сухофрукти.

Смак — характерний для цього виду міцних напоїв, чистий з добре окресленими тонами спирту (43%), легкими відтінками спецій і вираженою солодовою складовою.

КАВІСТ & КУРТЬЄ: 9,7

Цікаве поєднання злакового і фруктового на тлі всіх переваг хересної бочки. Вдих має відтінки спирту і чіткий фон «затору». Саме він і визначає структуру. Втім, зернова складова більше нагадує мультифруктову суху вівсянку. Проте подальша динаміка стає рівнішою – яблучні та грушеві тони доповнюються певною плодово-карамельною нотою, ба більше, наприкінці ще й якісь квіткові і ледь медові відтінки з’являються (радше вощина, ніж просто мед). Видих – достатньої щільності, навіть трохи маслянистий. На самому початку – легкі сухі спеції, а далі – саме хересні тони (горіхова і деревна нота), трохи кремовості і терпкі свіжі плоди та ягоди – журавлина, морошка, кизил, а також кислі та мочені яблука.

АВТОРТЕСТ

Зі свіжих нагород необхідно відзначити: 

- Tomatin Distillery було названо дистилерією 2015 року (Icons of Whisky від Whisky Magazine); 

- San Francisco World Spirits competition(2016) – Double Gold; 

- Excellence Award, на Highland & Islands Food & Drink Awards 2017.