Strathisla 12 Whisky

10 марта 2019


Dizzy

Класичний спейсайдівський сингл-молт із легендарної перегонки, розташованої неподалік містечка Kіт у самому серці регіону. Є одним із ключових компонентів купажного віскі Chivas Regal і J&B.  

Дванадцятирічна версія — відносно новий самостійний реліз, який практично одразу після випуску був відзначений цілою низкою високих нагород. Зокрема, Master (the Scotch Whisky Masters (The Spirits Business)) — Speyside Single Malts up to 12yo — 2013 і в цьому ж році золото на Scotch Single Malt-Speyside, що проходив у рамках International Wine & Spirit Competition. 

А загалом це доволі стабільний базовий варіант молту і, що важливо, саме від перегонки, а не від незалежних ботлерів, як це було раніше, коли сторонній розлив Стратисли був, можливо, навіть доступнішим, ніж власний. 

І, до речі, саме тут у 1993 році офіційно прийняли на роботу легендарну кішку Діззі, яка прославилася тим, що просто з цікавості здійснила багатоденне плавання зі США в Шотландію в контейнері з брикетами бурбонних бочок. Під час подорожі вона «харчувалася» виключно парами віскі, що, можливо, і допомогло їй вижити.


Вердикт експерта:

90 (100)
Основні характеристики:

Країна: Шотландія

Власник: Pernod Ricard

Марка: Strathisla


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — бурштиново-золотавий колір з хорошою глибиною.

Аромат — цікаве поєднання вібруючих спиртових тонів, тонких кислотно-плодових і деревно-горіхових нот.

Смак — характерний для цього виду міцних напоїв, чистий з добре окресленими тонами спирту, добре помітною торф'яною нотою, легкими копченими нотами і нугою в самому фіналі.

КАВІСТ & КУРТЬЄ:

Незважаючи на доволі типову для Хайленду рослинну, і, передусім, квіткову складову, у віскі, можливо завдяки специфічній витримці, добре виражені лісисті й горіхові нотки. Плюс до цього, особливо в ароматі, добре відчутні хересні відтінки. Смак м'який і доволі рівний, з тонкою кремовістю і м'якою зрілою плодовою нотою в самому фіналі.