Вино Santa Rita, Medalla Real Cabernet Sauvignon Gran Reserva

27 июня 2018


Реальна медаль

Колекційне вино «глибокої витримки» від однієї з найстаріших і шанованих компаній Чилі, основні виноградники якої розташовуються у відомому регіоні виноробства країни – долині Майпа.

Ексклюзивна серія Medalla Real від Santa Rita – це вина тільки і лише з особливих ділянок. Причому використовується виключно стара лоза, яка досягла віку тридцяти років і більше. Виноград збирається вручну і неодмінно на піку зрілості. Не кожне гроно з куща йде на переробку – тільки кондиційні, на думку винороба. Ба більше, кожна партія винифікується індивідуально за класичною схемою з використанням, зокрема, деревини.

Подальша обробка має традиційний (радше навіть європейський) характер: • на ранніх стадіях ферментації температура може досягати 28ºC; • частина вина піддається малолактичній ферментації в дубовій клепці; • інша частина, залежно від якості вінтажу, продовжує настоюватися на меззі, щоб отримати більш насичений смак та інтенсивніше забарвлення; • крім Каберне Совіньон, регламент дозволяє додавання в незначних обсягах й інших червоних сортів (переважно Бонардо); • і, нарешті, остаточна витримка сепажу здійснюється щонайменше рік як у нових, так і в старих бочках (близько 14 місяців). Об'єктивні дані: алкоголь – 14,0%, загальна кислотність – 5,4 г/л, pH – 3,5, залишковий цукор – 3,34 г/л.


Вердикт експерта:

89+ (100)
Основні характеристики:

Країна: Чилі

Виробник: Santa Rita

Марка: Santa Rita


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ (ПОРТРЕТ ВИНА): 9,7

Прозорість і колір – відмінна прозорість і достатня глибина з вираженим вишневим тоном. На дзеркалі ледь помітні помаранчеві відтінки.

Аромат – глибокий і повний аромат витриманого вина з вираженими відтінками стиглих червоних лісових ягід і бальзамічним тоном, де особливо виділяються спеції (переважно сухі кондитерські).

Смак – характерний для цього сорту, з легкою кремовою складовою і яскравим плодовим характером. У розвитку, особливо в післясмаку, з'являються відтінки шкіри, тютюну і легка рослинна свіжість (тонка хвоя та евкаліпт).

АВТОРТЕСТ: 9,8

Незважаючи на те, що це категорія Гран Резерву, виключно рівне вино з м'яким смаком і зовсім не переобтяжене деревними танінами. Ідеальний баланс плодових (чорна смородина, костяниця, інжир і лічі) і рослинних тонів (листя дрібних червоних лісових ягід) в ароматі. Делікатні й не різкі спеції (суха ваніль, коріандр), легкий флер шкіри та тютюну на тлі цікавого і дещо мінералізованого закінчення з холодними відтінками (суха м'ята).