Ramos Pinto Porto Ruby

26 июля 2018


Фарби портвейну

Casa Ramos Pinto — ця бодега була заснована в 1880 році і одразу ж відзначилася своїм нестандартним підходом до маркетингу й оригінальністю у виборі основного ринку. Для Адріано Рамоша Пінту — засновника компанії – пріоритетом були країни Латинської Америки, де ці вина незабаром стали дуже популярними. Це дало змогу упродовж кількох десятиліть розширити можливості компанії шляхом придбання низки дуже перспективних виноградників. І до середини 80-х років минулого століття компанія стала практично найбільшим оператором з кріплених вин на ринку Південної Америки. Це дало привід Roederer Group (транснаціональна алкогольна компанія) розпочати переговори про злиття і в 1990 році успішно їх завершити. Завдяки цьому з'явилася можливість суттєво розширити дистрибуцію бренду, не обмежуючись одним континентом. І на сьогодні вина Casa Ramos Pinto експортують до понад 80 країн світу, зокрема в Україну. А щодо RAMOS PINTO PORTO RUBY — це один з трьох сортів у базовій лінійці виноробні: створений за класичною технологією з традиційних сортів із переважним використанням Tinta Barroca і Touriga Franca; належить до категорії рубі і витримується щонайменше (а частіше — більше) трьох років у класичних ватах (бочках) типу балсейрос.


Вердикт експерта:

88 (100)
Основні характеристики:

Країна: Португалія

Виробник: Casa Ramos Pinto

Марка: Ramos Pinto


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ (ПОРТРЕТ ВИНА): 9,72

Прозорість і колір — красивий глибокий гранатовий, з легкими рубіновими відтінками. Причому в келиху колір трансформується від блідо-червоного на меніску, з поглибленням в рубіновий і вираженим гранатовим ядром у «центрі» келиха. 

Аромат — характерний для цього сорту. Чіткий плодовий (від вишневого — до сливи) з легкими відтінками витримки (стара деревина) і спецій (кориця). 

Смак — характерний для цього сорту. З переважанням плодових нот і легкими карамельними відтінками. Але загалом свіжий (можливо, за рахунок кислотності), без тонів уварених фруктів. Післясмак доволі тривалий, з тонким і цілком делікатним спиртом. Є відтінки диму.

АВТОРТЕСТ: 9,72

Свіжий, та не надмірно. Якраз довершений плодовий фон. Причому фрукти вступають гранично різноманітно — червоні й чорні ягоди, інжир, зацукрована (але не карамелізована) малина, слива та чорнослив. Є незначна освіжаюча кислинка і пікантний відтінок кондитерських спецій у поєднанні з бобами какао. Загалом і вдих, і видих характеризуються солодкуватістю, але солодкуватістю плодовою — вже вихованою за рахунок витримки в дереві. Присутні також і таніни, щоправда, доволі помірні, вони виконують свою високу функцію: чудово структурують вино.