Playmouth Gin

15 февраля 2019


Чорний чернець і білий джин (Billie Jean)

Playmouth gin — один з основних стилістичних напрямків у виробництві джинів. До 2014 року був географічно захищеним продуктом у ЄС. Але після придбання цієї марки концерном Перно Рікар було ухвалено рішення не оновлювати АОР, щоб уникнути розголошення автентичного рецепта. Безпрецедентний випадок, коли заради однієї марки було декласовано цілу категорію продукту.  

Історія цього джину розпочалася в 1793 році, коли при домініканському монастирі було споруджено винокурню. Причому будівля 1400 року, що отримала і дала назву "Чорний чернець" самому заводу, використовується й досі. 

Це один із найстаріших на сьогодні брендів джину, хоча він мав складну історію. Із найбільш яскравих моментів варто відзначити, що доволі довго він був офіційним джином у британському Королівському флоті. 

Технологія виробництва класична, але з деякою часткою секретності. З відкритої інформації — для зниження міцності спирт розбавляють водою приблизно до 45%, потім цю рідину переливають у перегінний куб і додають суміш із семи рослинних компонентів. Склад джину тримають у найсуворішій таємниці. Відомо лише, що основою є переважно зерновий (пшеничний) спирт, а ботаніка охоплює ялівець, коріандр, апельсинову і лимонну шкірки, кардамон, дудник.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Англія

Власник: Gin Hub/ Ricard

Марка: Playmouth


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — безбарвна з хорошою прозорістю і блиском рідина.

Аромат — характерний для цього виду, з добре окресленим тоном ялівцю, причому від свіжих до сухих ягід, плюс рослинні тони, а саме — дягель. А в фіналі — прянощі, наповнені камфорними відтінками кардамону і коріандру.

Смак — камфорними відтінками кардамону і коріандру. Смак — зігріваючий на початку, трохи маслянистий. Але в розвитку набуває більш виражених соснових і цитрусових тонів — чіткіше проявляється цедра лимона, солодкий апельсин і ялівець.

КАВІСТ & КУРТЬЄ

Головними і домінантними ароматами є цитрусові плоди і ялівець — рівні, приємні і при цьому доволі насичені. Смак загалом не гіркий і не суворий, а навіть трохи солодкуватий, з сухим оздобленням. Вдих — незвичайний і делікатний меланж із квітів та ялівцю з тонкими камфорними відтінками кардамону й коріандру. Видих — виражені тони дягелю та коріандру з чіткою смолистою нотою, приправленою цитрусом і солодкістю фруктів.