Palacio De Anglona Premium Shiraz

3 октября 2019


«Пожинаючи смак і якість» 

Всесвітньо відома індустріальна іспанська виноробня з Ламанчі Vinos & Bodegas була створена відносно недавно, а саме — у 1997 році. Це був дуже цікавий час не тільки в іспанському, а й в усьому європейському виноробстві. Понад мільйон гектарів виноградників під плодоносною лозою (і це тільки в Іспанії), плюс кілька доволі вдалих врожаїв у країнах традиційного виноробства. 

Усе це сприяло появі надлишків виноматеріалів у всьому світі. Безумовно, частина вина йшла на викурку, але все одно виник дисбаланс у класифікаційних категоріях якості. Іспанія, що до цього славилася своїми столовими та географічними винами (читай, винами економічними), погналася за винами DO (які перебувають на постійному контролі за походженням), приділяючи таким чином мало уваги винам категорії IGТ. 

Це кінець-кінцем сприяло різкому стрибку якості частини вин і (у контексті розгортання кризи кінця 90-х) призвело до зменшення обсягів виробництва вин масових. Виграв той, хто зміг передбачити тенденції розвитку і ризикнув всупереч загальній тенденції продовжувати розвивати сегмент саме споживчих вин. Однією з таких компаній була Vinos & Bodegas, яка, як кажуть сьогодні її власники: «Пожинає смак і якість». 

Створення компанії розпочалося з будівництва найсучаснішого підприємства з використанням усіх досягнень НТР на той час. До речі, кінець 80-х і початок нульових — це десять років яскравого технологічного прориву у виноробстві. У результаті на сьогодні Vinos & Bodegas — одне з найбільших і найсучасніших підприємств Європи, на якому одночасно може бути в роботі понад 60 млн літрів вина, а на ринок останнім часом виходить близько 30 мільйонів пляшок. 

Власне, самому підприємству належить понад 1220 гектарів виноградників, крім того встановлено тісні зв'язки з прилеглими виноградарськими кооперативами. Це дає змогу створювати понад 70 найменувань вин, розподілених на кілька колекцій, і одна з них — Palacio de Anglona. 

 Premium Shiraz цієї лінії — моносортове вино, зроблене на 100% з сорту Сіра, вирощеного на власних виноградниках господарства. Обробка виноматеріалів і винифікація здійснюється за сучасною методикою з жорстким контролем температурного режиму, а деяку преміальність марки (незважаючи на те, що це категорія IGP) підкреслює той факт, що близько чотирьох місяців вино витримують у деревині.


Вердикт експерта:

87 (100)
Основні характеристики:

Країна: Іспанія

Власник: Vinos & Bodegas

Марка: Palacio de Anglona


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — красивий глибокий червоний колір з коричневими відблисками на меніску.

Аромат — комплексний і щільний, з тонкими перцевими відтінками і домінуючими ягідними тонами.

Смак — трохи терпкуватий, але за рахунок спиртуозності, загалом дуже делікатної — доволі свіжий. Є легка деревна нота, яка увиразнює певну танінність. У фіналі — свіжі ягоди і прянощі, зокрема какао-боби та горіхи.

КАВІСТ & КУРТЬЄ:

Прозорість і колір — щільний без надмірних переливів червоний колір, доволі однорідний.

Аромат – добре відчувається ягідний початок, який у динаміці набуває деякої лісистості, а у фіналі — бальзамічних нот.

Смак — прекрасно збалансований в частині виноградної екстракції (терпкість шкірки) і свіжих фруктових — червоні лісові стиглі дрібні ягоди. Деревна нотка розкривається на тлі горіхової (бонбонної) солодкості, яка в самому фіналі трансформується в бальзамічну складову.