Mount Riley Sauvignon Blanc

19 июля 2019


Richmond Ranges…

Доволі стара (за критеріями Нової Зеландії — заснована в 1992) сімейна виноробня в Marlborough, що розташована прямо в передгір'ях Mount Riley — найбільшої вершини гірського масиву Richmond Ranges. Це доволі унікальний теруар, який вирізняється прекрасним балансом температур, їх стабільністю і дуже вдалим ґрунтовим набором – глина, сланець і кам'янисті включення. 

MOUNT RILEY SAUVIGNON BLANC — це вино з такими нюансами: 

 - 100% Sauvignon Blanc; 

- збір виключно ручний; 

- після селекції грон здійснюється делікатне віджимання; 

- частина лоз має доволі поважний вік — понад 30 років; 

- винифікація здійснюється за низьких температур; 

- частково використовуються барики; 

- а сам процес витримки перед розливом передбачає щонайменше 8 місяців перебування на осаді.


Вердикт експерта:

88 (100)
Основні характеристики:

Країна: Нова Зеландія

Власник: Mount Riley

Марка: Mount Riley


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — чистий м'який солом'яний колір з блиском на дзеркалі.

Аромат — виражений плодовий, з тонкою рослинною нотою. У розвитку набуває чітких тонів екзотичних фруктів – лайм, ківі, гуава. А фінал — ледь квітковий, з деякою солодкістю сухих квітів.

Смак — комплексний, свіжий, насамперед за рахунок мінеральності рослинного характеру. У динаміці – з'являються відтінки зелених плодів, які доволі швидко трансформуються в стиглу солодкість екзотичних фруктів. Фінал «хрусткий», але аж ніяк не кислотний.

КАВІСТ & КУРТЬЄ:

Прозорість і колір — легкий солом’яний фон і смарагдові відблиски на дзеркалі. 

Аромат — поєднання свіжої та сухої трави на тлі чітких плодових відтінків — від цитрусових до ананаса. Причому в фіналі з'являються тонкі кремнієві тони та прянощі. 

Смак — лимонна кремовість доповнюється екзотичними фруктами. Вони, у свою чергу, теж мають дуже вдале доповнення — сухі прянощі. Спеції відчуваються і в післясмаку, але та кислотність, яка є у вині, трансформує і плоди, і трави з квітами… в холодний зелений імбирний чай. І це дуже і дуже цікаве закінчення!!!