Jameson Caskmates Ipa Edition

18 января 2019


Не пивом єдиним…

Другий реліз у серії JAMESON CASKMATES від чи не найвідомішої ірландської перегонки.  

Jameson — це класичне купажоване ірландське віскі потрійної дистиляції. Воно являє собою поєднання найкращих перегонів колонного Grain і класичного ячмінного Pot Stil, причому в доволі пристойному віці. 

Нова й абсолютно революційна для Ірландії серія Jameson Caskmates, розпочата в 2017 році зі «стаутного» віскі, продовжилася випуском варіанту з умовною назвою IPA. Як і у випадку зі Stout Edition (перша версія), JAMESON віддав свої відпрацьовані бочки ірландській пивоварні Franciscan Well, що в Корку, де їх використали для виховання пива IPA. Після однієї заливки пивом бочки повернули на JAMESON. І саме в них уже здійснювалося довитримування готового бленду перед розливом.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Ірландія

Власник: Pernod Ricard

Марка: Jameson


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,7

Прозорість і колір — чистий світло-бурштиновий колір з ідеальною прозорістю і легким внутрішнім «світінням».

Аромат — комплексний і прекрасно сформований аромат, наповнений квітковими, трав'янистими та цитрусовими нотами. У розвитку з’являється лісисте тло, на якому виразно проступають деревні й горіхові тони.

Смак — цікаве поєднання злакових пропарених відтінків, частково хмелю і чистих свіжих фруктів. Фінал – трохи пряний із тонкою підкладкою сухої трави.

КАВІСТ & КУРТЬЄ

Напрочуд цілісне і при цьому комплексне віскі з вираженою хмелевою і злаковою нотами. Але якщо йдеться про злакові, то це радше формат "затору", без зайвої кислотності і ближче до сухих бісквітних тонів. А щодо хмелю – він прекрасно доповнює квітково-ванільні відтінки основи смаку своєю пікантною гіркуватістю. Загалом – в міру пряне, трохи сухе в основі смаку віскі, з чіткими цитрусовими (ймовірніше, цедра) в розвитку і ідеальним балансом гірчинки в самому фіналі.