Hine Antique XO

15 января 2019


Новий Антик

Класичний Коньячний Дім – один із найстаріших у регіоні. Був заснований у 1763 році, але свою нинішню назву отримав у 1817-му, після поразки Наполеона. Основні льохи розміщені на берегах річки Шаранти, в містечку Жарнак. А у 2004 році сім'я придбала ще один маєток у Гранд-Шампані з угіддями в 120 гектарів, з яких 70 — це виноградники з південною експозицією і середнім віком лози близько 30 років. Наразі Дім Хайн спеціалізується на виробництві люксових коньяків виключно з Гранд і Петіт Шампані, а також на мілезімних і early landed (експортуються в бочках) коньяках. Із 1962 року Дім є офіційним постачальником двору англійської королеви Єлизавети II. Hine Antique XO — це на сьогодні виключно апеласьйон Grande Champagne AOC, тоді як перший реліз, створений в 20-ті роки минулого століття, мав більш загальне маркування Fine Champagne (суміш коньяків із регіонів Гранд і Пті Шампань). Тому сучасне прочитання — це радше нове доповнення до модельного ряду класичного Antique. Але тепер він називається «Прем'єр Крю» і, відповідно, має більш високий категорійний розряд. Нове видання являє собою суміш понад 40 різних коньяків, витриманих щонайменше десять років. Причому основою купажу є 20-річні спирти, що пройшли комплексну витримку. Перші вісім місяців виховання здійснюється в бочках із нового лімузенського дуба, а після цього — у старих. Після того як спирти асамбльовано, коньяк поміщають у великі дубові бочки для відпочинку і стабілізації на кілька місяців. І тільки після цього купаж бутилюється.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Франція

Власник: Thomas Hine

Марка: Hine


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — красивий бурштиновий колір з ідеальною прозорістю і червоними відблисками на дзеркалі.

Аромат — чистий квітково-пряний аромат із відтінками цедри, медовою нотою і тонами зацукрованих сухофруктів.

Смак — характерний для цього виду міцних напоїв, чистий з добре окресленими тонами спирту, які надають характеру і служать основою для кондитерських пряних відтінків. А легкі теплі деревні тони увиразнюють карамельну солодкість нуги. Фінал м'який, з тонкою медово-бальзамічною нотою і мускатним горіхом.

КАВІСТ & КУРТЬЄ

Глибокий і повний коньяк з добре вираженим плодово-квітковим характером, проте і з певним темпераментом. Вдих має різні відтінки прянощів — від кориці до мускатного горіха і грейпфрутової цедри. Трохи пізніше з’являються виражені тони лавандового масла і прованських сухих трав. Видих — динамічний, з переливами від свіжої цедри через ванільний пудинг до м'яких деревних танінів і свіжого тютюну. А закінчення — трохи лакричне, з тонкою карамеллю і марципаном.

АВТОРТЕСТ

Зі свіжих нагород необхідно відзначити: 

- Tomatin Distillery було названо дистилерією 2015 року (Icons of Whisky від Whisky Magazine); 

- San Francisco World Spirits competition(2016) – Double Gold; 

- Excellence Award, на Highland & Islands Food & Drink Awards 2017.