Grand Marnier

22 мая 2018


Grand лікер!

Лікер від відомого і дуже старого артизанського Дому Марньє-Лапостоль (1827 рік), який належить до категорії «легендарних». Його виробляють на основі витриманого коньяку і особливого сорту апельсинів. Напій було створено в 1880 році, і він практично одразу став предметом декадентської розкоші. Шанувальниками цього лікеру були імператор Франц Йосиф, російський імператорський двір, вся британська королівська родина загалом і Едуард VII зокрема. До речі, пляшку Grand Marnier знайшли серед уламків «Титаніка», і на сьогодні вона є цінним музейним експонатом.

Сосьєте де Продюї Марньє-Лапостоль є п'ятим у світі покупцем коньяку та коньячних спиртів і упродовж понад 120 років тісно співпрацює з двомастами дистиліріями, що пропонують коньяки переважно із Гран Шампань.

На відміну від інших апельсинових лікерів, основою Grand Marnier є саме коньяк, його у складі напою понад 51% . При цьому середній вік становить від трьох до п'яти років.

Цікавими є і показники щодо цукру — близько 200 грам на літр, що безпрецедентно небагато для такого класу напоїв (категорія — лікер). Серед особливостей необхідно відзначити ще й такі:

- крім витриманих коньяків до складу входять спиртові настої деяких трав півдня Франції;

- для виробництва використовується тільки спеціальний сорт апельсина (точніше його цедри) також особливим чином підготовленого. Причому це саме гаїтянські апельсини, з плантацій, що безроздільно належать компанії;

- виховання лікеру після купажу здійснюється у великих дубових бочках щонайменше 6 місяців;

- рецептура, як і дизайн та форма пляшки, залишається незмінною і сьогодні.


Вердикт эксперта:

93 (100)
Основні характеристики:

Країна: Франція

Виробник: Marnier Lapostolle

Марка: Grand Marnier

Ликер Grand Marnier 0,7л 40%

ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,8

Прозорість і колір — красивий янтарно-золотий колір з мідними відблисками на дзеркалі.

Аромат — квітково-фруктовий з глибокими медовими нотами і відтінками кондитерських спецій.

Смак — насичений коньячний, без надмірної солодкуватості з тонкою ванільно-кавовою ноткою і цукатним фіналом.

КАВІСТ & КУРТЬЕ: 9,9

Прозорість і колір — чистий бурштиновий і трохи палевий м'який колір із золотавим внутрішнім блиском.

Аромат — виражений плодовий з цікавою коньячної нотою. Перше враження — чіткий апельсин (від свіжого до цедри). Потім з'являються тони уварених фруктів — мультифруктовий мус, цитрусовий мармелад і спеції — кавові зерна, стружка ванілі та горіх.

Смак — багатий медовий тон у поєднанні з ледь помітною гірчинкою апельсинової цедри, цукатними і мармеладними відтінками. Фінал — теплий і пряний, наповнений ваніллю і білим перцем. При цьому відчутні ще й легкі кавові нотки, які надають деякої суворості і нівелюють плодову солодкість.