Gautier XO Gold & Blue Cognac

31 июля 2018


Жовто-блакитний коньяк

Один із найстаріших коньячних домів, заснований ще в 1755 році (відповідно до Едикту Луї XV), який і до сьогодні розміщується в будівлі старовинного млина XVIII століття. Головною його особливістю є той факт, що основне місце зберігання і дозрівання спиртів, а також виробництво коньяку розташоване на невеликому острові, що омивається двома притоками річки Осма (неподалік Егра, Франція), що формує цілком особливі умови для витримки: 

  • унікальна мікрокліматична структура підвалів і сховищ старих спиртів («Парадіз»); 
  • розташування бочок зі спиртами в льохах нижче рівня води дає змогу коньяку дозрівати настільки цікаво; 
  • висока вологість і низька постійна температура створюють умови для формування особливого індивідуального смаку, характерного для всіх коньяків цієї марки. 

Стосовно коньяку GAUTIER XO GOLD & BLUE слід зазначити, що мінімальний вік коньячного спирту, який використовується в купажі, — понад 6 років, основа — 25-, 35-річні спирти. Огранування коньяку здійснюється 60-70-річними спиртами. Відносно недавно була розроблена нова сучасна елегантна лінія Gold & Blue, до якої і належить версія ХО, випущена обмеженим тиражем.


Вердикт експерта:

90 (100)
Основні характеристики:

Країна: Франція

Виробник: Maison Gautier

Марка: Gautier


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,7

Прозорість і колір — красивий золотаво-янтарний з хорошою глибиною і внутрішнім сяйвом.

Аромат — характерний для цього виду витриманих коньяків, виражений плодовий, з легкими квітковими, пряними і деревними складовими.

Смак — характерний для цього виду міцних напоїв, чистий з добре окресленими тонами спирту спочатку й ідеально асимільованими в фіналі. Легкі пряні й танінні ноти формують перше враження від смаку, але в розвитку з'являються кондитерські спеції і легка мінеральність рослинного характеру. Завершується смак чистим і рівним трохи карамельним плодовим закінченням.

КАВІСТ & КУРТЬЕ: 9,8

Прозорість і колір — чистий бурштиновий м'який колір з блиском.

Аромат — виражений коньячний з відтінками ледь просмажених тостів і спецій (кориця, коріандр). Спершу – фруктовий з відтінками фруктової ж (цитрусової) карамелі. Легкі бісквітні та деревні нотки в розвитку. Фінал – короткі спеції, старе дерево, сухі фрукти й горіхова шкаралупа.

Смак — легкий спиртовий тон у першому смаку. Швидко й плавно адаптується за рахунок цитрусових похідних (зокрема, цедри). У розвитку набуває «лісистих» відтінків і легкої танінності, яка в післясмаку переходить в горіхово-маслянисту ноту.

АВТОРТЕСТ

Awards Hong Kong International Wine & Spirit Competition, 2015: Silver International Wine & Spirit Competition, 2015: Gold Outstanding International Wine & Spirit Competition, 2013: Gold Outstanding International Wine & Spirit Competition, 2012: Bronze International Wine & Spirit Competition, 2010: Gold (Best In Class)