Crozes Hermitage Pic & Chapoutier 2013

30 января 2019


ГастроЕрмітаж

Унікальний «енологічний» проект Pic & Chapoutier — результат творчої співпраці легендарного ронського винороба Шапутьє і Енн-Софі Пік — не менш знаменитої майстер-шефа тризіркового мішленівського ресторану.  

Невеликий і багато в чому незвичайний (завдяки особливому мікроклімату) виноградник Кроз-Ермітаж, що належить родині Пік, вже давно привертав до себе увагу відомих виноробів регіону, але честь зробити вино зі старої лози Сіра з цієї унікальної ділянки була довірена саме Мішелю Шапутьє. Причина, ймовірно, в тому, що ці дві персони щонайяскравіше уособлюють гедоністичні цінності та традиції регіону. Отож з одного боку висока гастрономія, а з іншого — видатні вина Рони. 

А щодо безпосередньо вина Crozes-Hermitage Pic & Chapoutier, відзначимо, що це: 

- чистий Сіра з віком лози понад 25 років; 

- цінні терасні виноградники з алювіальними відкладеннями і шиферними вкрапленнями; 

- виключно і тільки ручний збір із подальшою ретельною селекцією ягід; 

- традиційна виніфікація з обов'язковою мацерацією після закінчення бродіння, причому весь процес триває щонайменше три тижні; 

- фінальна витримка в ємностях і частково в дубових бочках близько 14 місяців.


Вердикт експерта:

92 (100)
Основні характеристики:

Країна: Франція

Власник: Pic & Chapoutier

Марка: Pic & Chapoutier


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — виражений червоний колір з інтенсивними пурпуровими відблисками.

Аромат — ягідні відтінки на самому початку, які плавно перетікають у враження сухої малини і чорносмородинового конфітюру.

Смак — спершу виражено плодовий, згодом набуває лісистих і ледь помітних горіхових нот, причому свіжість зберігається і в післясмаку.

КАВІСТ & КУРТЬЄ

Солідне і водночас напрочуд свіже вино з цілком округлими танінами, чіткою плодовою складовою та складним тривалим післясмаком. Вдих має комплексний рослинно-плодовий розвиток, де стигла смородина та малина доповнюються різнотрав'ям, а у фіналі – складна мінеральність від кремнію до легкої димності. Видих – об'ємний, з тонкою лісистою нотою, м'якими танінами, ледь помітними горіховими відтінками і гранично свіжим ягідним закінченням.