Chateau Belles Eaux Aop Languedoc Blanc

26 июля 2019


Перші з перших Лангедока

Нова система класифікації європейських вин E-Bacchus, точніше безоглядне прийняття її Францією, стало справді одним із найяскравіших етапів нової винної революції.

Як результат — поява абсолютно нових захищених найменувань за походженням, що достатньою мірою стимулює розвиток регіонів-неофітів. Серед них і відверто південний Лангедок. 

Підстави для цього є — унікальні природно-екологічні умови півдня, традиція роботи в екстремальних умовах, досвід створення високих вин. І серед таких перших ластівок — Château Belles Eaux. 

Власне, саме господарство — це класичний приклад бордоського Шато (яке, до речі, раніше перебувало у сфері уваги Château Pichon-Longueville і, ймовірно, за цим прикладом і було організовано). Має майже сотню гектарів — виноградники на нижніх схилах пагорбів і на прилеглому плато переважно з південною експозицією в Пезенасі. Виключно хороший дренаж і велика кількість води від численних джерел навколо — звідси і назва Belles Eaux. Ґрунт переважно гравійний — віллафранкський гравій. 

Ще однією яскравою особливістю господарства є наявність кількох будівель ХVІІ століття. Серед них є склепінчастий кам'яний льох, який використовують і досі. 

Проте в технічній частині маєток — доволі модернізоване господарство із великим парком металтанків і можливістю працювати з низькими температурами.
Château Belles Eaux в його білому варіанті це: - Grenache blanc — Clairette — Vermentino — Roussanne; - в основі ґрунтів червона глина, а на поверхні щебінь епохи пліоцену; - винифікація комплексна і передбачає, крім іншого, ще й використання бочок (близько 8 місяців) для деякої частини вина.

Вердикт експерта:

90 (100)
Основні характеристики:

Країна: Франція

Власник: Château Belles Eaux / LGCF

Марка: Château Belles Eaux


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — чистий з ідеальною прозорістю золотистий колір. Блиск на меніску.

Аромат — плодово-рослинний. З тонкою нотою білого персика і відтінками екзотичних фруктів.

Смак — ідеально збалансований як щодо кислотності. Структуру вина визначає плодова нота, яка доповнюється тонкими деревними відтінками.

КАВІСТ & КУРТЬЄ:

Прозорість і колір — блискучий колір, прозорий із золотистою лінзою.

Аромат – глибокий і комплексний. На самому початку відчувається легка мінеральна свіжість, а згодом — тонка квіткова солодкість. У розвитку набуває глибоких плодових нот, здебільшого — білі фрукти.

Смак — хрусткий і свіжий. Тонка мінеральність доповнюється елегантними танінами, створюючи цікавий горіховий післясмак.