Castello Della Sala Conte Della Vipera

14 ноября 2018


Совіньйон плюс Семільйон

Придбаний сім'єю Антінорі маєток Castello della Sala свого часу належав відомій аристократичній родині Monaldeschi della Vipera, і саме на честь цих шанованих сеньйорів було названо вино. Слід сказати, що це доволі незвичайне і специфічне вино, навіть певною мірою революційне для свого часу, втім, як і багато інших проектів Маркіза П'єро Антінорі. Насамперед — це ретельний відбір винограду Совіньйон Блан, до якого додається невеликий відсоток ферментованого в деревині Семільйона. Асамбляж здійснюється в пропорції приблизно 70-80% Совіньйон Блан і близько 20-30% Семільйон, зібраного, до речі, виключно вручну. Також варто акцентувати: - що це класичний Umbria IGT; - виноградники розташовані на висоті від 250 до 350 метрів над рівнем моря, на ґрунтах, багатих морськими відкладеннями з інфільтрацією глини, що додає винограду мінералу й аромату; - виноград збирають вручну в холодну пору доби і одразу, ще на селекційному конвеєрі, охолоджують. Потім піддають м'якому пресуванню і витримують щонайменше добу за температури 10 °С; - алкогольна ферментація здійснюється за температури, що не перевищує 16 °С.


Вердикт експерта:

90 (100)
Основні характеристики:

Країна: Італія

Власник: Antinori

Марка: Conte della Vipera


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ: 9,65

Прозорість і колір — красивого блідо-солом'яного кольору з легкими смарагдовими відблисками та ідеальною прозорістю.

Аромат — добре виражені рослинні ноти, причому цікава еволюція – від свіжої лугової трави до садових квітів. У фіналі з'являються відтінки білих ягід, плодів (зокрема, персика та дині) і тонка цитрусова нота.

Смак — добре збалансоване в частині алкоголю вино. Достатньо асимільована кислотність. Легкі деревні нотки швидко нівелюються плодовою солодкістю і тонкою пікантною гірчинкою цедри в самому фіналі.

КАВІСТ & КУРТЬЄ: 9,75

Дуже гармонійне і водночас доволі свіже вино з цікавим поєднанням квіткових і фруктових відтінків. Особливо добре це проявляється на вдиху – коли вино демонструє спершу лугову свіжість, а потім з'являються напрочуд інтенсивні персиково-ананасові тони. Видих – не надмірно кислий (можливо, завдяки Семільйону), але з вираженим цитрусовим підґрунтям. Хоча фінал все одно трохи терпкуватий своєю рослинною складовою і дуже свіжий своїм лимонно-грейпфрутовим післясмаком.