Білий мускат у червоному джемпері

24 июля 2020


Захоплюючий проект від французької Wineforces – глобальної винної компанії, що одночасно є і виробником, і негоціантом вина.

Філософія й основна інтенція стартапу TUSSOCK JUMPER — створення інтернаціональної серії вин під єдиною торговельною маркою. Ці вина мають задовольняти вимогливі смаки поціновувачів на будь-якому континенті, але при цьому всі вони неодмінно повинні бути з вираженими особливостями національного характеру. 

Наразі в колекції TUSSOCK JUMPER представлено одинадцять країн традиційного виноробства і п'ятнадцять найменувань вин. І процес пошуку унікальних господарств триває. Честь репрезентувати в цьому списку Іспанію належить двом видам мускатних вин — рожевому і класичному білому мускату з Валенсії. Вибір регіону і типу вина був зовсім не випадковим, оскільки саме тут, в місцевості Moscatel, що класифікується як PDO Valencia, виробляють одні з найцікавіших мускатних солодких і напівсолодких вин Європи. 

Сама ж субзона Москатель розташована в центральній частині провінції й межує з підзоною Валентино. А виробництво суворо обмежене територіями Чива, Честе, Годеллета, Монтрой, Монтсеррат, Реал-де-Монтрой та Туріс і має найсуворішу регламентацію щодо технічних операцій. Кліма Москателя характеризується унікальним за своїм складом ґрунтом, виключно теплою погодою, великою кількістю сонця та постійною присутністю середземноморського бризу. 

Загалом, абсолютно ідеальні умови для винограду сорту Мускат Олександрійський, з якого, власне, і роблять TUSSOCK JUMPER MOSCATO. Tussock Jumper Moscato – це біле напівсолодке вино з тонким петіяном, яке виробляють тільки у вдалі роки. 

Традиції та інновації повною мірою втілені в цьому вині. Сьогодні практично всі етапи виробництва — від збору винограду в холодні ранкові години до ферментації — здійснюються з точним дотриманням низькотемпературного режиму. Це й допомагає зберегти вину його легендарну свіжість, сортову ідентичність і ... залишковий цукор.


Вердикт експерта:

89 (100)
Основні характеристики:

Країна: Іспанія

Власник: Wineforces

Марка: Tussock Jumper


ТАБЕЛЬ ВІД ПРОФІ

Прозорість і колір — яскравий красивий чистий колір із золотисто-жовтими відблисками на дзеркалі вина в келиху.

Аромат — свіжий, типовий мускатний з тонами чайної троянди й цитрона.

Смак — свіжий і цілком розмірений як щодо солодкості. Плодова та квіткова солодкість переливається різноманітними екзотичними фруктами й сухими квітами. Це й зумовлює якусь приємну пряність у після смаку.

КАВІСТ & КУРТЬЄ:

Прозорість і колір — золотаво-смарагдовий з лаймовим відливом на лінзі.

Аромат – комплексний, винятково багатий білими плодами і цвітом фруктових дерев. При цьому зберігається й певна рослинна свіжість, яка надзвичайно урізноманітнює букет.

Смак — має, зокрема, легку кислотність. Це робить його гранично складним. Від плодової вершкової карамелі на самому початку, через пікантну мінеральність, до цитрусової цедри і сухих кондитерських спецій. Яскраве, свіже і не надмірно солодке вино.